Pogrom w Dijon. Skromnie w Neapolu.

Podsumowanie meczy o Puchar Włoch, Francji i Hiszpanii. Bardzo wysoka wygrana Paris Saint Germain w Dijon. Hit Neapolu dla gospodarzy.

Już za tydzień odbędą się mecze 1/8 finału Ligi Mistrzów. Tymczasem w najsilniejszych ligach trwa walka o Puchary krajowe.

Mocny akcent PSG w Dijon

W meczach Pucharu Francji na uwagę zasługuje bardzo wysoka porażka Dijon z PSG. Paryżanie wygrali 6:1. Bramki dla gości zdobyli Wesley Latoua (sam), Kylian Mbappe, Thiago Silva, Pablo Sarabia (dwie), Senou Coulibaly (sam). Natomiast dla gospodarzy honorowe trafienie zanotował Mounir Chouiar.

W drugim środowym meczu Olympique Lyon pokonał po bramce w 81 minucie autorstwa Houssema Aouar’a Olympique Marsylia i awansował do półfinału.

Warto przypomnieć, że we środę Stade Rennes awansowało do półfinału pokonując na wyjeździe 3:0 ASM Belfortaine. Natomiast we czwartek o 21:00 ostatni z ćwierćfinałów gdzie Stade Athletique Spinalien podejmie AS Saint-Etienne.

Warto wspomnieć, że na tym etapie Pucharu Francji nie ma meczy rewanżowych.

Wyszarpane zwycięstwo Napoli

Po bardzo taktycznym meczu (szczególnie w pierwszej połowie) SSC Napoli wygrało w Mediolanie z tamtejszym Interem 1:0. Jedyną bramkę w meczu zdobył Fabian Ruiz w 57 minucie meczu. Warto wspomnieć, że swój wkład w zwycięstwo mieli Polscy zawodnicy występujący w zespole spod Wezuwiusza. Tym samym Neapolitańczycy zmazali plamę po blamażu 2:3 z Lecce w miniony weekend.

Natomiast mecz AC Milan z Juventusem odbędzie się we czwarek 13.02 o godzinie 20:45

Athletic Bilbao bliżej finału Pucharu Hiszpanii

W pierwszym meczu półfinałowym Copa Del Rey Athletic Bilbao pokonał Granadę 1:0. Bohaterem spotkania został Iker Muniain, który zdobył bramkę w 42 minucie spotkania.

Drugi półfinał pomiędzy Realem Sociedad i sensacyjnym CD Mirandes odbędzie się we czwartek o 21:00.