Klinsmann odchodzi również z zarządu Hertha Berlin

Hertha Berlin
Jurgen Klinsmann po rezygnacji z funkcji trenera na początku lutego traci również miejsce w Radzie Nadzorczej Hertha Berlin.

Były selekcjoner reprezentacji Niemiec po zaledwie 76 dniach w roli szkoleniowca zrezygnował z tej funkcji. Jednakże według jego wypowiedzi miał skupić się na pracy w radzie nadzorczej stołecznego klubu. Powodem jego rezygnacji był między innymi brak wsparcia ze strony włodarzy Herthy. Pierwotnie Klinsmann miał być trenerem Starej Damy do końca obecnego sezonu, a następnie powrócić do pracy administracyjnej.

W związku z doniesieniami z Berlińskiego klubu właścicielom nie podobał się sposób w jaki Klinsmann opuścił stanowisko trenera Hertha Berlin. Dodatkowo rozbieżności w sferze strategii prowadzenia klubu oraz jego wypowiedzi spowodowały, że było on w zasadzie zmuszony do porzucenia ambitnego projektu.

Piłkarzem Hertha Berlin jest napastnik reprezentacji Polski Krzysztof Piątek. Niemiecki klub wydał na transfery około 75 mln euro podczas zimowego okna transferowego.