Remis w meczu AC Milan z Juve

AC Milan
AC Milan po ciekawym meczu zremisował z zespołem Juventus Turyn 1:1. Kolejne mecze o Puchar Włoch odbędą się 4 i 5 marca 2020.

W bardzo ciekawie zapowiadającym się meczu półfinałowym Pucharu Włoch AC Milan zremisował z Juventusem Turyn 1:1. Spotkanie przyciągało również w związku z pojedynkiem doświadczonych napastników. Naprzeciw siebie stanęli Cristiano Ronaldo i Zlatan Ibrahimovic.

Pierwsza połowa szlagieru zapowiadała szachy. Jednak po 15 minutach drugiej połowy Ante Rebić popisał się efaktownym technicznym strzałem. Dziesięć minut później Theo Hernandez zdecydowanie sfaulował Paolo Dybałę za co ujrzał drugą żółtą kartkę. Podopieczni Stefano Pioliego musieli się bronić przed atakami Starej damy.

Niestety w 90 minucie po strzale przewrotką CR7 Davide Calabria zagrał piłkę ręką. Dzięki systemowi VAR sędzia zarządził rzut karny pomimo protestów piłkarzy Milanu. Szczerze powiedziawszy to obrońca Rossonerich powiększył obrys ciała blokując strzał Portugalskiego gwiazdora.

Do wykonania rzutu karnego podszedł Cristiano Ronaldo umieszczająć pewnie piłkę w środku bramki.

W zespole z Turynu nie zagrał Wojciech Szczęsny ustępując tradycyjnie miejsca Gianluigiemi Buffonowi.