Wisła Kraków ucieka ze strefy spadkowej – podsumowanie 22 kolejki PKO Ekstraklasa

EKSTRAKLASA
Podsumowanie 22 kolejki PKO Ekstraklasa. Głowne wydarzenia to wyjście ze strefy spadkowej Wisły Kraków oraz dogonienie prowadzącej Legii przez Cracovię.

PKO Ekstraklasa już całkowicie obudziła się ze snu zimowego. Najciekawszy mecz zapowiadał się na zamknięcie 22 kolejki kiedy to Lech przyjechał do Krakowa by pojedynkować się z Cracovią.

Górnik Zabrze – Arka Gdynia 2:0

Górnik Zabrze dzięki wygranej 2:0 nad Arką Gdynia oddalił się znacząco od strefy spadkowej. Mająca problemy organizacyjne Arka bramki straciła dopiero w końcówce meczu, chociaż mogła przegrywać wcześniej. Dzięki niecelnemu uderzeniu Igora Angulo z rzutu karnego w 17 minucie aż do 83 minuty utrzymywał się wynik remisowy. Wtedy to Igor Angulo zdobył bramkę dla Zabrzan. Natomiast w 91 minucie wynik ustalił Paweł Bochniewicz.

Górnik Zabrze najbliższy mecz: Śląsk Wrocław
Arka Gdynia najbliższy mecz: Raków Częstochowa

Lechia Gdańsk – Piast Gliwice 1:0

Obrońcy tytułu Mistrza Polski po zeszłotygodniowym zwycięstwie nad Zagłębiem Lubin chcieli przedłużyć zwycięską serię. Mająca kłopoty z wypłacalnością pensji Lechia Gdańsk, mimo poczynionych wzmocnień wydawała się być w zasięgu Gliwiczan. Niestety dla przyjezdnych w 63 minucie po dośrodkowaniu z prawej strony bramkę zdobył niezawodny Flavio Paixao. Mecz zakończył się wynikiem 1:0 dla klubu z Pomorza.

Lechia Gdańsk najbliższy mecz: Lech Poznań
Piast Gliwice najbliższy mecz: Cracovia

ŁKS Łódź – Wisła Płock 0:0

Znajdujący się na dnie tabeli PKO Ekstraklasy piłkarze Łódzkiego ŁKSu liczyli na przełamanie serii czterech porażek. Wisła Płock po porażce w poprzedniej kolejce tym razem przyjechała do Łodzi po 3 punkty. Mecz zakończył się bezbramkowym remisem. Niestety mimo przerwania passy przegranych ŁKS wciąż pozostaje głównym kandydatem do spadku PKO Ekstraklasa.

ŁKS najbliższy mecz: Pogoń Szczecin
Wisła Płock najbliższy mecz: Zagłębie Lubin

Pogoń Szczecin – Śląsk Wrocław 0:0

Kolejny mecz w tej kolejce zakończony bezbramkowym remisem. Pogoń w zeszłym tygodniu pokazała lwi pazur wygrywając z Wisłą Płock od stanu 0:2. Natomiast Śląsk dopadł Lechię i wyszarpał remis. Gdzie dwóch walczących tam remis jest najbardziej spodziewany.

Pogoń Szczecin najbliższy mecz: ŁKS Łódź
Śląsk Wrocław najbliższy mecz: Górnik Zabrze

Raków Częstochowa – Legia Warszawa 2:2

Wicemistrzowie Polski po zwycięstwie w poprzedniej kolejce nad ŁKS przyjechali pod Jasną Górę w celu zgarnięcia trzech punktów. Niestety dla przyjezdnych w sobotni wieczór bardzo dobrze byli dysponowani piłkarze Rakowa. Co więcej już w 22 minucie Sebastian Musiolik wyprowadził na prowadzenie gospodarzy po dośrodkowaniu od Petra Schwartza. Niestety dla Rakowa tuż po przerwie z woleja wyrównał Liquinhas. Natomiast w 74 minucie Legia wyszła na prowadzenie za sprawą Josego Kante. Częstochowianie wyrównali w 79 minucie meczu. Bramkę zdobył z rzutu karnego Petr Schwartz.

Raków Częstochowa najbliższy mecz: Arka Gdynia
Legia Warszawa najbliższy mecz: Jagiellonia Białystok

Jagiellonia Białystok – Korona Kielce 0:0

Będąca w strefie spadkowej Korona musi zbierać punkty. Niestety w tym sezonie spadają aż trzy drużyny i każdy punkt jest na wagę złota. Jednak to Jagiellonia podrażniona po zeszłotygodniowej porażce 0:3 w Krakowie z Wisłą wyglądała w tym spotkaniu lepiej. Na nic się to zdało i mecz zakończył się podziałem punktów.

Jagiellonia Białystok najbliższy mecz: Legia Warszawa
Korona Kielce najbliższy mecz: Wisła Kraków

Zagłębie Lubin – Wisła Kraków 0:1

Krakowianie po trzech zwycięstwach z rzędu i bardzo dobrym meczu w zeszłym tygodniu z Jagiellonią wydawali się być faworytem. W związku z tym, że Zagłębie w pierwszym meczu po przerwie z Piastem nie zachwyciło można było się spodziewać, że mimo to postawią Wiśle trudne warunki. Goście pokazywali przez całe spotkanie dobre przygotowanie fizyczne szybko odzyskując piłkę po wysokim pressingu. W drugiej połowie w 64 minucie Vukan Savicevic zdobył piękną bramkę piętą po podaniu od Macieja Sadloka z głębi pola. Po bramce Wisła lekko się cofnęła do defensywy, a Zagłębie było bliskie zdobycia bramki. Niestety dla gospodarzy Rafał Janicki wybił głową piłkę z linii bramkowej. Wisła odniosła czwarte zwycięstwo z rzędu. Co więcej po raz pierwszy od wielu kolejek wyrwała się ze strefy spadkowej.

Zagłębie Lubin najbliższy mecz: Wisła Płock
Wisła Kraków najbliższy mecz: Korona Kielce

Cracovia Kraków – Lech Poznań 2:1

Prawdopodobnie Cracovia jest największą niespodzianką obecnego sezonu. Co więcej podopieczni Michała Probierza nie zaznali goryczy porażki od 15 grudnia i ewentualne zwycięstwo z Lechem spowodowałoby zrównanie się punktami z Legią. Jednak to pierwsi bramkę zdobyli gracze Lecha w 24 minucie za sprawą Kamila Jóźwiaka. Cracovia wyrównała po golu Kamila Pestki w 47 minucie. Następnie z rzutu karnego 78 minucie wyprowadził Krakowian na prowadzenie Sergiu Hanca. W związku ze zwycięstwem nad Lechem Cracovia zrównała się punktami z prowadzącą Legią.

Cracovia najbliższy mecz: Piast Gliwice
Lech Pozań najbliższy mecz: Lechia Gdańsk