Czy Manchester City straci mistrzostwo?

liga mistrzów
Po informacjach dotyczących dyskwalifikacji Manchesteru City z Europejskich Pucharów pojawił się temat utraty przez Obywateli mistrzostwa z sezonu 2013/14.

Zarządzający ligą Premier League po ogłoszeniu dwuletniej dyskwalifikacji Manchesteru City z Ligi Mistrzów mogą rozważać ukaranie Obywateli ujemnymi punktami. W wyniku nieprawidłowości związanymi z finansowym Fair Play UEFA ukarała City dyskwalifikacją i karą finansową.

Co ciekawe Premier League rozważa ukaranie ujemnymi punktami w sezonach 2012-2016, kiedy wystąpiły nieprawidłowości. W związku z tym jedno z Mistrzostw z tamtego okresu zmieniłoby właściciela. W sezonie 2013/2014 Manchester City miał jedynie 2 punkty przewagi nad drugim Liverpoolem. Właśnie Liverpool mógłby w takiej sytuacji cieszyć się z Mistrzostwa kraju.

Manchester City planuje złożyć odwołanie do CAS, aby móc odwiesić karę dyskwalifikacji. Niestety brak decyzji do 23 lipca implikuje wiele problemów organizacyjnych. Nie wiadomo kto reprezentował by Anglię w Europejskich Pucharach, a to wpływa na budżety nie tylko City, ale też potencjalnie piątej drużyny z Premier League.