Puchar Świata w Rasnovie. Zmiany w składzie reprezentacji Polski

skoki narciarskie
Przed kolejnymi zawodami o Puchar Świata nastąpią roszady w składach Polskich kadr. Najbliższe zawody odbędą się w Rumuńskim Rasnovie.

Niestety dla Andrzeja Stękały na razie kończy się jego przygoda z konkursami o Puchar Świata. Polski skoczek w tym sezonie nie zdobył żadnych punktów najwyższej lidze skoków narciarskich. W związku z tym w jego miejsce został powołany Paweł Wąsek. Co więcej młody Polski zawodnik zajmował dwukrotnie miejsce na podium w ostatnich trzech konkursach Pucharu Kontynentalnego.

Poza tą jedną zmianą skład Polski pozostaje taki jak w ostatnich zawodach. W związku z tym w Rasnovie wystąpią Dawid Kubacki, Kamil Stoch, Piotr Żyła, Jakub Wolny, Klemens Murańka i Aleksander Zniszczoł. Warto nadmienić, że w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata czwarte miejsce zajmuje Dawid Kubacki. Natomiast w pierwszej dziesiątce są jeszcze Kamil Stoch (piąty) i Piotr Żyła (dziesiąty).

Najbliższe zawody o Puchar Świata odbędą się w najbliższy weekend w Rasnovie na skoczni o rozmiarze HS97. Co ciekawe Rumuńska skocznia w tym sezonie debiutuje w kalendarzu zimowych zawodów najwyższej rangi.