Borussia Dortmund pokonuje PSG 2:1

borussia dortmund
W pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów Borussia Dortmund pokonała Paris Saint Germain 2:1. Bohaterem spotkania był Haaland, zdobywca dwóch bramek.

Neymar i spółka nie dali rady wydrzeć zwycięstwa z rąk Dortmundczyków. Na Signal Iduna Park widzowie oglądali bardzo wyrównane widowisko. Jednak mimo wszystko to Borussia przechyliła szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Dzięki dwóm trafieniom Erlinga Brauda Haalanda gospodarze wygrali pierwszy z dwóch meczów w tej fazie Ligi Mistrzów.

Podsumowując zdobycze bramkowe: w 69 minucie w zamieszaniu w polu karnym PSG młody Norweg wykorzystał swój ciąg na bramkę i zdobył gola z najbliższej odległości. Niestety dla gospodarzy w 76 minucie dośrodkowanie na pustą bramkę wykorzystał Neymar. Jednak za sprawą Haalanda w 79 minucie Dortmundczycy zremisowali. Reprezentant Norwegii z okolic 20 metra uderzył piekielnie mocno w lewy bok bramki Keylora Navasa zdobywając zwycięskiego gola.

Na nieszczęście gości w końcówce meczu Thomas Meunier i Marco Veratti otrzymali po żółtej kartce. W związku z tym obu zawodników nie zobaczymy w rewanżu w Paryżu, kiedy to Borussia będzie starała się wykorzystać przewagę z pierwszego meczu.

Warto dodać, że mecz odbędzie się 11 marca o godzinie 21:00.