fc porto
Po 21 latach profesjonalnej kariery na zasłużoną emeryturę odchodzi jeden z największych bramkarzy wszechczasów - Iker Casillias.

Real Madryt.

Iker Casillias zadebiutował w Realu Madryt w 1999 roku. Przez szesnaście sezonów był podporą Królewskich. W swoim rodzimym klubie rozegrał aż 725 spotkań. Na krajowym podwórku zdobył z Realem pięć razy Mistrzostwo Hiszpanii, dwukrotnie Puchar Króla, cztery razy Superpuchar Hiszpanii. Co więcej do tego dorobku dołożył jeszcze trzykrotnie triumf w rozgrywkach Ligi Mistrzów. Jakby tego było mało wygrał dwa razy Superpuchar Europy i po razie Puchar Interkontynentalnym i Klubowym Mistrzostwie Świata.

FC Porto.

Następnie w 2015 roku przeszedł do zespołu FC Porto, w którym zagrał w 156 meczach w przeciągu czterech sezonów. Udało mu się zdobyć jedno Mistrzostwo i jeden Superpuchar Portugalii.

Reprezentacja.

Iker Casillias dał się poznać również jako ostoja reprezentacji Hiszpanii. W pierwszej drużynie zagrał aż w 167 meczach. Natomiast łącznie z reprezentacjami juniorskimi zaliczył 208 gier w Hiszpańskich barwach. Co więcej dorosłą reprezentacją zdobył Mistrzostwo Świata i dwukrotnie Mistrzostwo Europy.

Zawał serca na treningu.

Rezygnacja z kariery jest implkacją zdarzenia z maja 2019 roku. Podczas treningu FC Porto Hiszpan poczuł kłucie w klatce piersiowej. Dzięki reakcji sztabu trenerskiego trafił do szpitala. Niestety tam okazało się, że powodem bólu był zawał serca. Jednak przez ostatnie miesiące Casillias próbował powrócić do gry. Niestety w wieku 38 lat jest on zmuszony zakończyć karierę.

Co po karierze?

Co ciekawe Casillias ogłosił, że będzie kandydował na prezesa Hiszpańskiej Federacji Piłkarskiej. Zdecydowanie my ze swojej strony możemy życzyć zdrowia temu wielkiemu graczowi, który zawsze pokazywał wielką klasę na boisku i poza nim.