Testy Formuły 1 w Barcelonie – dzień pierwszy.

formula 1
Testy Formuły 1 w Barcelonie rozpoczynają ostatni etap przygotowań do nowego sezonu. Robert Kubica pojawił się w porannej sesji w zespole Alfa Romeo Racing.

Już 13 marca rozpoczyna się siedemdziesiąty pierwszy sezon Formuły 1. W związku z tym zespoły w ramach przygotowań do pierwszego wyścigu rozpoczęły się ogólne testy zespołów. Kierowcy będą uczestniczyć w dwóch turach po trzy dni sesyjne. Tradycyjnie na arenę testową wybrano, zlokalizowany pod Barceloną, tor Catalunya.

Kubica rozpoczął w Alfa Romeo Racing Orlen.

W pierwszym dniu testów na tor w zespole z Hinwil pojawił się Robert Kubica. Polski kierowca miał za zadanie początkowe ustawienie samochodu zanim za kierownicą zasiądą podstawowi kierowcy. Kubica uczestniczył w przedpołudniowej sesji przejeżdżając 59 okrążeń. Co ważne Polak miał zadania czysto techniczne i nie skupiał się na szybkości. W związku z tym dzień zakończył na 13 miejscu z czasem 1:18,386 tracąc do najlepszego Lewisa Hamiltona 1,41 sekundy. Popołudniu za kierownicą Alfa Romeo zasiadł Antonio Giovinazzi. Włoch stracił do Kubicy 1,71 sekundy i przejechał aż 78 okrążeń.

Mercedes najszybszy.

Najlepsze wrażenie podczas pierwszego dnia przedsezonowych testów sprawili kierowcy Mercedesa. Obrońcy tytułu konstruktorów zajęli dwa pierwsze miejsca, a tuż za nimi znalazł się Sergio Perez z Racing Point i Max Verstappen z Red Bulla.

Ciekawostką jest dobra postawa kierowców Williamsa. W zeszłym sezonie zespół z Grove był zdecydowanie najsłabszy w stawce. Natomiast pierwszy dzień testów pokazał, że Williams może być blisko środka stawki.

Jutro od godziny 9 polskiego czasu kolejny dzień testów.