Atalanta Bergamo i RB Lipsk bliżej ćwierćfinału Ligi Mistrzów.

liga mistrzów
W pierwszych meczach Ligi Mistrzów Atalanta Bergamo pokonała Valencię 4:1. Natomiast Tottenham przegrał u siebie z RB Lipsk 0:1.

Stadion San Siro w Mediolanie gościł drużyny Atalanty Bergamo i Valencii. Spotkanie to było zapowiadane jako bardzo ciekawy pojedynek zespołów, które już osiągnęły sukces w tej edycji Ligi Mistrzów. Co więcej wiadomym było, że obie jedenastki nie będą kalkulować i obejrzymy bardzo dobry mecz.

Jednak to gospodarze rozpoczęli z przytupem i po pierwszej połowie prowadzili z Hiszpanami 2:0. Natomiast bramki dla Włoskiego zdobyli Hans Hateboer i Josip Ilicic. Druga połowa to kolejne bramki dla Atalanty w 58 minucie gola zdobył Remo Freuler. a w 63 ponownie Hateboer. Valencia odpowiedziała 3 minuty później za sprawą Denisa Cherysheva.

Do końca spotkania Hiszpanie stworzyli sobie jeszcze kilka sytuacji, które z powodzeniem mogli zakończyć bramką. Niestety dla Valencii mecz zakończył się wynikiem 4:1.

W drugim środowym meczu Tottenham podejmował RB Lipsk. Zdecydowanym faworytem pojedynku był Londyński zespół. Jednak brak Harrego Kane’a i Sona był bardzo widoczny i to goście stwarzali sobie lepsze sytuacje. Mecz zakończył się wynikiem 1:0 dla gości z Lipska, którzy zdobyli bramkę z rzutu karnego wykonywanego przez Timo Wernera.