Puchar Świata – zwycięstwo Geigera w Rasnovie.

Karl Geiger wygrał pierwszy w historii konkurs Pucharu Świata w Rasnovie. Trzech Polaków znalazło się w pierwszej dziesiątce zawodów.

Reprezentant Niemiec po dwóch równych skokach na setny metr zdobył 270,3 punku. Drugie miejsce zajął jego rodak Stephan Leyhe ze stratą 5,6 punktu. Natomiast trzecie miejsce zajął lider Pucharu Świata Stefan Kraft.

Najlepszy z Polaków Kamil Stoch zajął szóste miejsce, który w pierwszej serii stracił nieco punktów z powodu słabszego lądowania. Ósme miejsce zajął Dawid Kubacki, a tuż za nim zawody ukończył Piotr Żyła. Natomiast po raz kolejny Jakub Wolny (był 20.) i Aleksander Zniszczoł (24 miesjce) pokazują zwyżkę formy po raz kolejny punktując. Niestety do drugiej serii zawodów nie awansował Klemens Murańka, który był 40.

Warunki podczas całego konkursu były w miarę równe. Jednak na początku drugiej serii po obfitych opadach śniegu jury konkursu zdecydowało się na jej powtórzenie po skokach 5 zawodników. W tym momencie na prowadził Polak Aleksander Zniszczoł.

Drugi konkurs w Rasnovie odbędzie się w sobotę o godzinie 12:45. Transmisje tradycyjnie w Eurosport 1, TVP 1 i TVP Sport. Natomiast o godzinie 11:00 skoczkowie powinni rozpocząć kwalifikacje.