Stefan Kraft wygrywa drugi konkurs o Puchar Świata w Rasnovie

skoki narciarskie
Puchar Świata w Rasnovie dobiegł końca. Hegemonię Karla Geigera na skoczniach normalnych przerwał Stefan Kraft wygrywając w Rumunii.

Austriacki skoczek po skokach na 103 i 97,5 metra uzyskał 270,3 punktu. Drugie miejsce zajął Karl Geiger tracąc 3,6 punktu. Natomiast trzecie miejsce wywalczył Constantin Schmid ze stratą 10,1 punktu.

Najlepszy z Polaków Dawid Kubacki zajął 4 miejsce. Kamil Stoch był 9 po imponującym awansie, a Piotr Żyła 21. Co więcej punkty zdobyło jeszcze dwóch zawodników z Polski Aleksander Zniszczoł (czwarte punkty z rzędu) i Klemens Murańka. Obaj zajęli miejsca odpowiednio 24 i 27.

Polscy zawodnicy szczególnie w pierwszej serii nie mieli szczęścia do warunków. Kamil Stoch i Piotr Żyła trafili na ciszę na skoczni i nie mieli szans na dobre skoki. Dlatego obaj zajmowali odległe miejsca przed finałem. Na szczęście w drugiej serii obaj się poprawili. Dobrze skaczący w Rumunii Jakub Wolny odpadł już po jednym skoku plasując się na 37 pozycji. Niestety jego los podzielił Paweł Wąsek, który był 34.

Liderem Pucharu Świata pozostał Stefan Kraft mając 1433 punkty. Drugi jest Karl Geiger ze stratą 118 punktów. Natomiast trzecie miejsce zajmuje Dawid Kubacki, który dzisiaj wyprzedził Ryoyu Kobayashiego. Polak traci do Krafta 366 punktów.

Za tydzień Puchar Świata zawita do Lahti, gdzie odbędą się aż trzy konkursy. Jeden z nich będzie rozgrywany za odwołane zawody w Kuusamo. W Finlandii odbędą się dwa indywidualne i jeden drużynowy konkurs.