SSC Napoli – FC Barcelona. Katalończycy zneutralizowani.

Napoli
Napoli podejmowało faworyzowaną Barcelonę. W starciu klubów przeżywających obecnie kryzys padł remis 1:1. Awans jest sprawą otwartą.

SSC Napoli słabo radzi sobie w tym sezonie w Serie A. FC Barcelona wydaje się być pogrążona w największym kryzysie od lat. Dodatkowo krótka ławka Katalończyków nie ułatwia zadania ich trenerowi.

Barcelona w ataku i … bramkę strzela Dries Mertens. Piotr Zieliński asystuje.

Katalończycy standardowo położyli nacisk na posiadanie piłki. Jednak z samego posiadania wynikło niewiele sytuacji. W 30 minucie spotkania Piotr Zieliński zdecydowanie doskoczył do Juniora Firpo. Lewy obrońca gości popełnił błąd i to Polak z impetem ruszył prawym bokiem boiska w stronę bramki strzeżonej przez Ter Stegena. Zieliński zachował się bardzo przytomnie i podał mocno piłkę przed pole karne do Driesa Mertensa. Po drodze jeszcze Lorenzo Insignie przepuścił piłkę. Belgijski napastnik ze stoickim spokojem uderzył w lewe okienko (patrząc od strony bramkarza) bramki Barcelony i zdobył gola na 1:0.

Zmiana Rakiticia na Arthura i gol Antoine Griezmann’a.

W 56 minucie słabo spisującego się w tym spotkaniu Ivana Rakiticia zastąpił Arthur. Chwilę później prostopadłym podaniem do Nelsona Semedo popisał się Serio Busquets. Portugalczyk dograł na środek pola karnego do prawie niepilnowanego Antoine Griezmann’a, który nie marnuje takich sytuacji. Na tablicy wyników widniał remis.

Kilka sytuacji i czerwona kartka dla Vidala.

Do końca spotkania nie padł już żaden gol mimo sytuacji głównie ze strony SSC Napoli. Jednak Barcelona straciła przed rewanżem Arthuro Vidala, który najpierw sfaulował ostro Mario Rui, a potem wdał się z Portugalczykiem w przepychanki. Za te dwa czyny Chilijczyk otrzymał dwie żółte kartki, jedna po drugiej, co w efekcie dało czerwień.

Rewanż na Camp Nou z przetrzebionym składem Barcelony.

Oprócz Vidala w meczu rewanżowym zabraknie również Sergio Busquetsa, który ostro potraktował Driesa Mertensa otrzymując kolejną żółtą kartkę w rozgrywkach. Belg opuścił boisko z powodu kontuzji. Dodatkowo jak wiadomo w zespole Blaugrany nadal nieobecni są Luis Suarez, Ousmane Dembele, Sergi Roberto czy Jordi Alba. W związku z tym Napoli ma szansę na sprawienie niespodzianki.
Rewanż odbędzie się we środę 18 marca o godzinie 21:00.