Chelsea Londyn ograbione z marzeń o ćwierćfinale przez Bayern Monachium.

Bayern Monachium po bardzo dobrym spotkaniu pokonał Chelsea Londyn 3:0 w pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów. Rewanż za trzy tygodnie na Allianz Arena.

Mecz rozpoczął się od zdecydowanej przewagi Bayernu Monachium. Dość powiedzieć, że już w pierwszej minucie Thomas Muller zagroził bramce strzeżonej przez Williego Caballero. Po upływie 6 minut do głosu zaczęła dochodzić Chelsea, głównie za sprawą dobrze dysponowanego Masona Mounta.

Robert Lewandowski kontra Willy Caballero.

Polski napastnik już w pierwszej połowie meczu dwukrotnie zagroził bramce Chelsea Londyn. Najpierw po bardzo dobrym podaniu od Thiago uderzył z woleja wprost w wychodzącego bramkarza The Bules. Następnie po podaniu od Thomasa Mullera Lewandowski uderzył na bramkę, jednak bramkarz Londyńczyków był zbyt blisko.

Gnabry, Muller i poprzeczka.

W 35 minucie najprawdopodobniej najlepszą okazję do zdobycia bramki zmarnował Thomas Muller. Po dośrodkowaniu z lewej strony od Serge Gnabry’ego Niemiec uderzył głową będąc lekko tyłem do bramki. Jednak futbolówka ugrzęzła na poprzeczce.
Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem. Jednak to goście sprawiali lepsze wrażenie i powinni mimo wszystko prowadzić w tym spotkaniu.

Lewandowski i Gnabry rozmontowują defensywę Chelsea.

Co prawda druga połowa rozpoczęła się od kolejnej niewykorzystanej sytuacji Mounta, to już w 51 minucie Bayern wyszedł na prowadzenie. Serge Gnabry lekkim prostopadłym podaniem uruchomił Lewandowskiego, który zagrał lewą nogą na pamięć wzdłuż pola karnego do nadbiegającego Gnabry’ego. Niemiecki skrzydłowy nie miał problemu z umieszczeniem piłki w bramce z okolicy 10 metra.
Kolejny gol padł trzy minuty później. Lewandowski odegrał głową do Gnabry’ego, ten oddał piłkę do Lewandowskiego, który prostopadłym podaniem uruchomił Niemca. Na nieszczęście gospodarzy Gnabry uderzył idealnie z pierwszej piłki w długi róg zdobywając kolejnego gola w meczu.

Alphonso Davies jak sprinter.

Bardzo dobre zawody rozgrywał Kanadyjski lewy obrońca Bayernu. Wielokrotnie pokazywał dużą szybkość w obronie wyprzedzając atakujących Chelsea i odbierając im piłkę. Jednak w ofensywie sprawiał wrażenie jakby latał. Wielokrotnie mijał na dużej szybkości obrońców The Blues. Natomiast wisienką na torcie był rajd (gdzie sprintem wystartował w zasadzie spod swojej bramki), podczas którego nikt nie był go w stanie zatrzymać. Finalnie Davies podał piłkę do nieobstawionego Lewandowskiego, który dopełnił formalności ustalając wynik spotkania na 3:0.

Czerwona kartka dla Marcosa Alonso.

W 83 minucie Marcos Alonso w pełnym biegu uderzył w twarz Roberta Lewandowskiego. Sędzia początkowo przyznał Hiszpanowi żółtą kartkę. Jednak po analizie VAR zdecydował się dać lewemu obrońcy Chelsea czerwień. To nie jedyne osłabienie zespołu ze stamford Bridge przed rewanżem, albowiem Jorginho obejrzał drugą żółtą kartkę w rozgrywkach i będzie zmuszony pauzować w kolejnym spotkaniu.

Rewanżowe spotkanie na Allianz Arena.

Rewanż odbędzie się we środę 18 marca na stadionie Allianz Arena w Monachium. Początek spotkania o 21:00.