Robert Kubica z najlepszym czasem podczas testów Formuły 1.

alfa romeo
Polski kierowca podobnie jak w poprzednim tygodniu testował samochód Alfa Romero Racing Orlen przed południem pierwszego dnia danej tury testów.

Podobnie jak w zeszły czwartek samochód Alfa Romeo znalazł się na pierwszym miejscu testów Formuły 1. Jednak Robert Kubica był w stanie jeszcze poprawić czas Kimiego Raikkonena z zeszłego tygodnia o prawie 0,3 sekundy. Polak uzyskał czas 1:16.942 co na dzień dzisiejszy jest trzecim najlepszym rezultatem uzyskanym podczas przedsezonowych testów. Najlepsze czasy uzyskiwali w zeszłym tygodniu kierowcy Mercedesa.

Red Bull zaczyna pracować nad szybkością.

W zeszłym tygodniu pojawiały się głosy, że Red Bull zacznie pracować nad szybkością dopiero drugiego dnia testów. Prawdopodobnie te przypuszczenia się spełniły albowiem Max Verstappen był dzisiaj drugi z czasem 1:17.347. Holender przejechał 84 okrążenia. Natomiast Alex Albon przejechał niestety tylko 29 kółek. W związku z tym możemy mniemać, iż poranne problemy w Red Bullu zostały zażegnane.

Trzecie miejsce zajął Sergio Perez w Racing Point. Zespół Lawrence’a Stroll’a prezentuje bardzo dobre tempo podczas przedsezonowych testów. Jednak pojawiają się głosy, że bolid Racing Point do złudzenia przypomina konstrukcję Mercedesa z zeszłego sezonu.

Kimi Raikkonen na dłuższych przejazdach.

Etatowy kierowca Alfa Romeo Racing stracił dzisiaj do Kubicy ponad 2,5 sekundy. Jednak zaznaczmy, że programy obu kierowców najprawdopodobniej znacznie się różniły, a Fin nie używał dzisiaj miękkiej mieszanki.

Jutro na testach w bolidzie Alfa Romeo zobaczymy Antonio Giovinazziego. Robert Kubica w piątek najprawdopodobniej opuści Barcelonę by udać się na testy DTM.

Źródło: f1.com