Real Madryt pokonany przez Manchester City.

Manchester City
Real Madryt przegrał pierwszy mecz 1/8 finału Ligi Mistrzów z Manchesterem City. Gospodarze kończyli mecz w dziesiątkę po czerwonej kartce dla Sergio Ramosa.

Ciężko było stwierdzić kto będzie faworytem w spotkaniu tych dwóch wielkich firm. Obydwa kluby borykają się z kryzysami. Ich gra nie wygląda najlepiej. Natomiast w przypadku City dochodzą problemy z nieprawidłowościami związanymi z Finansowym Fair Play.

Pierwsza połowa do zapomnienia.

Pierwsza połowa wyglądała tak jakby zespoły nie chciały zrobić sobie krzywdy. Jednak mogliśmy być świadkami kilku sytuacji.

W 22 minucie po podaniu od Kevina De Bruyne szansę na zdobycie bramki miał Gabriel Jesus. Jednak jego strzał obronił Thibout Courtois. W 29 minucie Kevin De Bruyne uderzył niecelnie w prawy róg bramki. Natomiast w 31 bliski zdobycia gola głową był Karim Benzema, ale tym razem Ederson stanął na wysokości zadania.

Isco, Gabriel Jesus i De Bruyne.

Miłe złego początki mogliby powiedzieć kibice Realu Madryt. W 59 minucie po odbiorze blisko środka boiska i błędzie obrony Manchesteru City Vinnicius Junior popędził na bramkę Edersona. Młody Brazylijczyk posłał piłkę po ziemi na środek pola karnego gdzie formalności dopełnił Isco zdobywając gola na 1:0.

Radość gospodarzy nie trwała długo. W 78 minucie De Bruyne zatańczył w polu karnym z trzema graczami Realu po czym dośrodkował piłkę w okolice 6 metra wprost na głowę Gabriela Jesusa. Brazylijczyk zdobył bramkę, jednak cała sytuacja była sprawdzana jeszcze pod kątem ewentualnego faulu.

Cztery minuty później mający wielką ochotę do gry Raheem Sterling został sfaulowany przez Daniego Carvajala w polu karnym. Jedenastkę na bramkę zamienił Kevin De Bruyne.

Czerwony Ramos po raz kolejny osłabia zespół przed rewanżem.

Po raz kolejny nieodpowiedzialnie zachował się Sergio Ramos, który zahaczył wychodzącego na czystą pozycję Gabriela Jesusa. Sędzia pokazał Hiszpanowi Czerwoną kartkę, a Ramos podobnie jak rok temu osłabia Real przed rewanżowym meczem.

Drugie spotkanie odbędzie się 17 marca o godzinie 21:00 na Etihad Stadium.