Wznowienie rozgrywek Bundesligi.

Bundesliga
Wiele wskazuje na to, że wznowienie rozgrywek Bundesligi będzie pierwszym krokiem do powrotu piłki nożnej na wysokim poziomie.

W związku z pandemią koronawirusa życie w Europie zamarło. Jednak powoli zaczynamy widzieć światełko w tunelu. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że Niemiecka Bundesliga wznowi niebawem rozgrywki.

Spadek ilości aktywnych przypadków zakażenia COVID-19 w Niemczech.

Jeśli weźmiemy pod uwagę ilość przypadków zakażeń, to Niemcy zajęliby w niej 5 miejsce. Jednak od 7 kwietnia dzienny bilans zakażeń jest niższy od bilansu wyzdrowień. Natomiast 13 kwietnia odnotowano najniższą dobową sumę nowych przypadków od 17 marca. Wszystko to powoduje, że zaczynamy mieć do czynienia z lekkim odwrotem pandemii u naszych zachodnich sąsiadów.

Kiedy może ruszyć Bundesliga?

Za datę powrotu Piłki Nożnej na Niemieckie stadiony podaje się dzień 9 maja. Jednak możliwe, że rozgrywki ruszą nawet chwilę wcześniej. Oczywiście spotkania byłyby rozgrywane przy pustych trybunach, a na stadionie mogliby być obecni jedynie zawodnicy, sztaby trenerskie, sędziowie i niektórzy dziennikarze.

Co więcej do treningów wrócili również piłkarze. W wielu klubach początkowo trenowano indywidualnie i zdalnie. Obecnie często praktykuje się treningi w mniejszych grupach.

Robert Lewandowski już trenuje.

Do treningów z zespołem Bayernu Monachium wrócił Robert Lewandowski, który ostatnio leczył kontuzję. Polak doznał pęknięcia kości piszczelowej w meczu Ligi Mistrzów z Chelsea Londyn.

Na czele Niemieckiej Bundesligi pozostaje Bayern Monachium, który ma 55 punktów i wyprzedza Borussię Dortmund i RB Lipsk. Do rozegrania pozostało jeszcze 9 kolejek ligowych i baraże o pozostanie w lidze.